Nadszedł sezon na przeprowadzki, który nie oszczędzi też mojej rodziny. Jak przed każdą przeprowadzką zastanawiam się i oglądam każdą z książek 3 razy. Czy nadal będzie ona dla mnie przydatna? Czy być może uda mi się ją sprzedać? Czy jeżeli jej nie sprzedam, będzie tylko leżeć na półce i zbierać kurz? A może po prostu zrobić miejsce na nowe zdobycze?

Tak samo jak przed poprzednią przeprowadzką, zastanawiam się nad możliwościami pozyskania dodatkowej gotówki. Jednak opłacanie przez 2 miesiące dwojga mieszkań może znacząco nadwyrężyć rodzinny budżet. Znów kolejny raz zastosowanie będzie miała jedna zasada:

  • 1/3 rzeczy sprzedaj
  • 1/3 rzeczy oddaj
  • 1/3 rzeczy zabierz ze sobą

Rok temu ta zasada sprawdziła się świetnie. Okazało się, że przez rok udało nam się funkcjonować bez robota kuchennego, a uwolniliśmy 100 zł z jego sprzedaży. Okazało się, że można sprzedać kilka książek, jak nie pojedynczo, to pakietami. No i te pakiety dopasowane tematycznie sprzedawały się najlepiej na allegro. Nieopotrzebne worki ubrań dzieci oddawałam za darmo, ponieważ sama również je za darmo dostałam.

Prócz allegro i poczty pantoflowej istnieje jeszcze jedna możliwość odzyskania choć części pieniędzy zainwestowanych w książki. Być może masz jeszcze w domu książki, które pamiętają czasy studiów? Być może są to książki, które mogą się jeszcze nie jednej osobie przydać?

Rozwiązaniem może okazać się antykwariat i księgarnia Tezeusz.pl. Tezeusz.pl ma swoje oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Łodzi i w Poznaniu. Antykwariat zajmuje się skupem używanych książek. W Tezeuszu znajdziecie książki z najpopularniejszych dziedziń. Osoba, która zdecyduje się na sprzedaż swoich książek może skontaktować się ze specjalistą z antykwiariatu. Specjalista w wybranym mieście dokona wyceny książek. Nie martwisz się ani załadunkiem, ani ich  transportem.

Firma Tezeusz.pl sprawia, że stare i nikomu niepotrzebne tomy nie giną na śmietnisku historii i na nowo stają się czymś, co cieszy się zainteresowaniem. Wydaje mi się, że w świecie, w którym zbyt szybko pozbywamy się starych rzeczy i zastępujemy je nowymi lepszymi, taka inicjatywa jest piękna i niczym niezastąpiona.

Specjaliści w skupie i sprzedaży książek cechują się uczciwością i nie zawyżają swoich cen, dlatego antykwiariat w XXI wieku ma rację bytu i to na taką dużą skalę! Tezeusz to również antykwariat i księgarnia internetowa: https://tezeusz.pl/info/skup-ksiazek-we-wroclawiu Najciekawsze dla Ciebie pozycje znajdziesz na ich stronie w wyszkiwarce. Ja już kilka znanych tytułów znalazłam. – Tezeusz.pl-  lepszy wymiar świata książki!