Sytuacja mojej jednoosobowej firmy od sierpnia uległa zmianie na duży plus. Jednak dobry plan jest jak złoto! Od września współpracuję z salą zabaw.  Nie muszę już do grudnia odkładać ok 3000 zł, ponieważ… większość materiałów i zabawek do animowania mam w sali zabaw 😉 W tym miesiącu miałam dwa zlecenia na animacje na przyjęciach urodzinowych oraz spróbuję rozkręcić w tym miejscu zajęcia językowe dla dzieci. Być może od października prowadzić będę zajęcia dla maluszków, dla tych najmniejszych od 1 do 3 lat 😉 Na październik zapisane mam kolejne 3 przyjęcia urodzinowe z animatorem, klienci wracają!

STAN FINANSOWY MOJEJ FIRMY- WRZESIEŃ 2016

konto firmowe- 0 zł, oszczędności- 0 zł

W tym miesiącu miałam ok. 1000 zł kosztów, ponieważ przed przyjęciem urodzinowym zamówiłam balony do modelowania, farbki do twarzy, talerzyk cyrkowy, płyn do dużych baniek oraz akcesoria, którymi duże bańki tworzę.

W tym miesiącu również musiałam dołożyć do funkcjonowania firmy, jednak nie była to już kwota 700 zł a tylko 400 zł. W sumie pożyczka udzielona z budżetu domowego wynosi:

1800 zł

We wrześniu zaczęłam udzielać korepetycji. Podwyższyłam cenę o ok 20% i …. 90 % klientów- zadowolonych rodziców i dzieci wróciło. Zaczęłam również animacje na przyjęciach dzieci, co przyniosło dodatkowy dochód (choćby zwrot kosztów)

W październiku ruszam z zajęciami w miejscowym Domu Kultury, ponieważ rodzice bardzo mnie namawiają, miałam z nich rezygnować na rzecz sali zabaw, ale z drugiej strony dobrze mieć klientów w dwóch miastach i… w dwóch miejscach 😉 Może uda się znaleźć chętnych również na kurs językowy.

Wygląda na to, że październik będzie dość dla mnie pracowity oraz bogaty. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Październik i listopad to najlepsze miesiące pod względem korepetycji, zajęć, gdyż żadne święta oraz ferie nie zabierają mi tygodnia czasu z miesiąca.

1

Plan zarobków na październik pod względem budowania funduszu awaryjnego oraz poduszki finansowej wygląda następująco:

  1. ZUS– 466 zł
  2. Księgowość– 180 zł
  3. Wynajem sali– 30 zł
  4. Rata do budżetu domowego– 180 zł (wzrosła!)
  5. Podatek, ale raczej jeszcze nie zapłacę
  6. Fundusz awaryjny– 160 zł (docelowa kwota: 2100 zł- 3 razy stałe koszty firmy)
  7. Fundusz Duży ZUS– 170 zł (docelowa kwota: 2200 zł- 2 razy duży ZUS)
  8. Materiały do pracy– 200 zł (stała miesięczna kwota, planuję dobić do 500 zł)- aby to było pełne 500 zł do wykorzystania co miesiąc- oczywiście nie muszę tej kwoty co miesiąc naruszać.
  9.  Wypłata– no może w październiku się uda 😉

Będę miała prawie 1400 zł „swoich kosztów”, za rok ta kwota będzie stanowiła jedynie duży ZUS i Księgowość. Kosztami zamówienia akcesoriów do animowania oraz akcesoriów/ przebrań na imprezy okolicznościowe będę dzielić współpracując z właścicielką sali zabaw 🙂