Słuchajcie, marzenia spełniają się! Jednak prawdą jest, że większe lub mniejsze marzenia spełniamy za pieniądze. Jedni marzą o własnym domu- potrzebne są im do tego oszczędności bądź kredyt, a kredyt równa się pieniądze. Drudzy marzą tak jak my- o spłacie wszelkich długów, również potrzebne są nam do tego pieniądze. Jeszcze inni marzą o podróży dookoła świata- jak podróżować bez pieniędzy? No jak? Niektórzy marzą o dziecku- potrzebne są im pieniądze na specjalistyczne badania i płatne wizyty w klinice. Kolejni marzą o zagranicznych wakacjach- przecież takie wakacje nie są za darmo. Jeszcze niedawno my sami marzyliśmy o stałych etatach i normalnych wynagrodzeniach, o stabilizacji finansowej- nasza przeprowadzka kosztowała w sumie ponad 10 tysięcy złotych. Marzenia kosztują i nie ma co się oszukiwać.

W styczniu tego roku rzuciłam palenie i w zamian za nieprzepalone miesięczne pieniądze zakupiłam wymarzony bilet na wrześniowe szkolenie Kamili Rowińskiej we Wrocławiu: „Kobieta niezależna”. Dziwnie czułam się przelewając z konta kwotę 147 zł, ale w końcu od dłuższego czasu zrobiłam coś dla siebie. Ostatnio były to studia podyplomowe- już hen hen dawno temu. Postanowiłam, że czas zacząć inwestować we własny rozwój. Jeszcze w listopadzie  zakupiłam „Dziennik Coachingowy” , który każdemu polecam- to niesamowite narzędzie, które codziennie daje mi niesamowitego kopa do działania. W tym miesiącu przelałam prawie 400 zł na kurs on- line: „Kobieta niezależna”, który tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że projekt, który zaczynam realizować- może naprawdę się udać. Ale o projekcie cicho- sza. Dowiecie się w swoim czasie, jak wszystkie moje cele i marzenia zrealizuję w ciągu dwóch lat.

Jeszcze rok, dwa lata temu jak dostałam 3 tysiące zwrotu podatku były to dla mnie wielkie pieniądze. Zastanawiałam się, jak je rozdysponować, bo ich aż tyyyyle było. Dziś co miesiąc zarabiam prawie 3 tysiące i kwota 2 tysięcy ulgi na dzieci przestała być dla mnie imponująca. W końcu po dłuższym czasie kupiłam sobie buty do pracy, torebkę. Naprawdę, ja dwa miesiące żyłam bez żadnej torebki, wszystko upychałam po kieszeniach. Jak w Dzienniku Coachingowym zaczęłam wypisywać swoje 100 marzeń, to pierwsza 20-tka była bardzo prozaiczna: nowa bluzka, nowe buty, nowa torebka, ale i takie marzenia można mieć. Wszystko zależy, na co starcza nam nasz budżet domowy.

Kupiłam nową torebkę, wydałam na nią 69 zł. I znów to samo uczucie żałowania sobie tego zakupu. Z drugiej strony pomyślałam sobie, że przecież torebkę kupuję raz na rok, raz na dwa lata. Nie muszę mieć nowej co miesiąc. Teraz zaczęłam marzyć o nowych butach.

Ja co ze sezon kupuję sobie buty. Najdroższe buty kupiłam w życiu chyba za 80 zł.  I każde takie buty po jednym sezonie wyrzucam, bo już się do niczego nie nadają. Chciałabym w przyszłości od tak po prostu wejść na stronę internetową, wybrać wymarzone buty, nie przestraszyć się ceny i je po prostu zamówić. I przechodzić w nich dłużej, niż dwa sezony. Chciałabym, aby wraz z ceną szła jakość produktu, bo nie oszukujmy się, że produkt za 30 zł jest coś więcej warty, niż tylko na chwilę

Tak jak normalne stało się dla mnie to, że starcza mi na życie, tak samo chciałabym, aby normalny stał się dla mnie zakup raz na jakiś czas markowych butów. Do tej pory żyłam przekonaniem, że marki takie jak: Adidas, Nike, Reebok, New Balance są nie dla mnie. Nie stać mnie na nie. Takie marki butów kupują jedynie sobie „dziani” ludzie.

Jak przeliczymy sobie  marzenia na godziny pracy, to okazuje się, że niektóre z nich możemy mieć na dosięgnięcie ręki. Tak naprawdę zakup nowych butów na stronie internetowej https://1but.pl/ to koszt obsługi przeze mnie jednej imprezy. Ja muszę pracować na takie buty w sumie kilkanaście godzin. Czy to rzeczywiście dużo? Na co dzień nie potrzebuję eleganckich butów, ponieważ bardzo dużo czasu w pracy spędzam na nogach. Katorgą byłoby dla mnie włożyć szpilki. Chyba tylko w ostateczności. Uwielbiam za to takie sandały i takie buty na rodzinne wycieczki, czy bieganie za dziećmi na placu zabaw byłyby w sam raz. A i cena nie powala 🙂

Myślę sobie, że jak człowiek zacznie realizować marzenia w kwocie 100- 200- 400 zł. To kolejne kwoty przestaną dla niego być przerażające. Za każde marzenia musimy zapłacić jakąć cenę bez względu na to, czy będzie to zagraniczny wyjazd, nowa książka, czy markowe buty.

A jakie jest twoje kolejne marzenie i ile kosztuje? 🙂