Wolniejszy czas, spokojna głowa, nowa praca i zupełnie nowy rok służą tworzeniu wpisów na blogu. Chwilę temu skończył się 2017 rok! Uwierzycie? Całe 12 miesięcy zmagań z budżetem domowym, wzloty i upadki. Pół roku mieszkania w zupełnie nowym, już nie tak obcym dla nas miejscu.

Dziś przedstawię Wam listę najlepiej odwiedzanych postów w 2017 roku:

1. Ile tak naprawdę zarabia nauczyciel? Dużo czy mało?- 11.818 wyswietleń

Wpis powstał w kwietniu tamtego roku, a pobił rekord wyswietleń. Każdy idąc do nowej pracy chciałby wiedzieć, ile zarobi. W szkolnictwie pensja ustalana jest odgórnie ustawą. Podwyżka dopiero po otrzymaniu stosownego awansu. Po 4 awansach podwyżki stop, już od emerytury pracujesz za te same pieniądze, ale przynajmniej stabilizacja zatrudnienia jest. Już po 1 awansie na nauczyciela kontraktowego, gdy jest wolny etat- nikt nie ma prawa wyrzucić lub zwolnić cię z pracy. Chroni cię Karta Nauczyciela. Wyjątkiem są zamykane szkoły lub wygaszane gimnazja.

2. Jak odrzucić spadek w imieniu małoletnich dzieci? (część I)- 1.089 wyswietleń

Post powstał na moim poprzednim blogu, został przeniesiony dość niedawno pod adres Rodziny na Kredyt. Jeżeli nie zamierzacie (nie chcielibyście) kiedykolwiek odziedziczyć długów po zmarłych rodzicach, dziadkach lub innych członkach rodziny- to ten wpis jest w sam raz dla was. Spadek możemy w calości odrzucić jedynie do pół roku po śmierci spadkodawcy.

3. Ile kosztuje utrzymanie dwójki dzieci? ( w wieku od 2 do 6 lat)- 1.035 wyświetleń

Post, który pojawił się w kwietniu 2017 roku i na pewno będzie miał swoją kontynuację. Post udawadniający, że dzieci nie kosztują majątku. A nawet powiem więcej: dzieci są tańsze od utrzymania samochodu! I co, zaskoczyłam? 🙂

4. Znów sięgnęłam po pożyczkę 🙁 – 923 wyświetleń

Wpis, który powstał w lutym poprzedniego roku, a wzbił się na wyżyny statystyk. Tak, to był ten moment, w którym obiecałam sobie, że nigdy więcej kredytu, pożyczki, ale niestety. Życie bywa przewrotne, nawet bardzo. Mam nadzieję, że w końcu przyjdzie taki moment, kiedy będziemy przygotowani w 100% na takie losowe niespodzianki.

5. Praca lub życie prywatne- wybieraj!- 864 wyświetleń

Wpis listopadowy podbił serca czytelników. Tak bardzo ważny jest złoty środek pomiędzy tym, co robimy, a pomiędzy wyznawanymi przez nas wartościami! Każdy powinien mieć wytyczone cele i piorytety, do których należy dążyć. Praca ponad siły, w nerwowej atmosferze zabierająca nam życie prywatne nie jest warta naszego wysiłku.

6. Darmowe testowanie produktów dla każdego!- 707 wyświetleń

Mam kolejne mini-wyzwanie na nowy rok. Logować się raz w tygodniu na platformach testerskich i wypełniać ankiety. Ciekawymi wynikami testów będę dzielić się z wami… Zapomniałam o tym fajnym sposobie zdobycia ciekawych produktów zupełnie za darmo. Jedynie za poświęcony czas na rozmowę z innymi osobami.

7. Te produkty podrożały w Biedronce nawet o 3 zł. Zobacz!- 699 wyświetleń

Nie ulega wątpliwości, że żywność podrożała, zwłaszcza w ostanim czasie masło, jajka… Więcej zostawiamy w sklepowych kasach pieniędzy, niż przed rokiem. Niektóre produktom cena skoczyła bardzo znacznie. Pora znów zabrać się za zapisywanie cen żywności w nowym roku.

8. Mało kasy na życie- 673 wyświetlenia

Ten post tak naprawdę był impulsem. Ktoś po prostu znalazł mojego bloga po wpisaniu takich słów do wujka google. Pamiętam czasy, gdy było bardzo ciężko i gdy tylko człowiek cieszył się, że ma na chleb. Tak naprawdę, to od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze życie. To my jesteśmy sterami naszego losu, to my pociągamy to życie za sznurki. To my decydujemy!!

9. Zrealizowane cele w 2017 roku i nowe wyzwania na 2018 rok!- 640 wyświetleń

Post, który został opublikowany 28 grudnia podbił wasze serca. Cieszę się, że mogę dzielić się z wami cząstką siebie. Właśnie apropo marzenia- wystartowała przedsprzedaż szkolenia „Kobieta Niezależna” Kamili Rowińskiej, na którym bardzo, ale to bardzo chciałabym być. Kosztuje jedynie 147 zł i odbędzie się we Wrocławiu we wrześniu tego roku. Nie są to ogromne pieniądze i zastanawiam się, czy kolejny raz zrobić coś dla siebie 🙂 A w siebie warto inwestować, prawda?

Edit, aktualizacja, wydarzenie nie dawało mi żyć 🙂

Bilet kupiony! To nagroda za te papierosy, co ich w styczniu nie wypalę! I aby jak najdłużej!

10. Dlaczego przeprowadzka? Skąd taka decyzja?- 616 wyświetleń

Byliście świadkami wielkiego przełomu w naszym życiu, a mianowicie przeprowadzki na drugi koniec Polski. Zmagań z kolejnymi pracami, z powolną zmianą mentalności oraz samej siebie. Taką prawdziwą przemianę przeszłam pod koniec roku. Co miesiąc publikuję opis naszej codzienności, naszych radości lub trosk w nowym miejscu zamieszkania. I tak jak czuję, w ciągu 12 miesięcy zrobimy niesamowity postęp na pewno:

  1. Nowe życie, nowi my, nowa rzeczywistość- sierpień 2017
  2. Nowe życie, nowi my, nowa rzeczywistość- wrzesien 2017
  3. Nowe życie, nowi my, nowa rzeczywistość- październik 2017
  4. Nowe życie, nowi my, nowa rzeczywistość- listopad 2017
  5. Nowe życie, nowi my, nowa rzeczywistość- grudzień 2017
  6. Nowe życie, nowi my, nowa rzeczywistość- styczeń 2018

I ten tego… Nie palę już 7 dzień!!! 🙂