Zatłoczone plaże, brak ładnej pogody oraz ceny gofrów windujące do 10 zł za sztukę mogą zniechęcić nawet najbardziej zatwardziałego urlopowicza przyjeżdżającego nad polskie morze z dziećmi. Na każdym kroku czyhają kosztowne “pułapki”. Sposobem na oszczędność może okazać się wyjazd Last Minute.

Ktoś powie: ok, ale skąd ja mam wziąć pieniądze na Last Minute? Skąd mam wiedzieć, że taki wyjazd będzie faktyczną oszczędnością? Czy na miejscu nie przepłacę? I czy biuro podróży nie upadnie podczas mojego urlopu w słonecznej Grecji? Jak sprawdzić daną ofertę, aby nie wyjść jak „Zabłocki na mydle”?

santorini-1578463_1920

Plusów wyjazdów Last Minute jest wiele:

 • mniej turystów na plażach, w hotelach i restauracjach,
 • niższe, posezonowe ceny,
 • upalne lato (Majorka, Teneryfa) w środku zimy (w Polsce),
 • oryginalne wakacje wśród znajomych, którzy czekają z urlopem do lipca następnego roku,
 • spontaniczny wyjazd i niezapomniana życiowa przygoda!

Skąd wziąć pieniądze na wyjazd Last Minute?

Kredyt nie jest dobrym pomysłem, aby po powrocie spłacać własne wakacje kolejny rok. Możesz pomyśleć o oszczędzaniu co miesiąc pewnej sumy pieniędzy. Rozejrzyj się dookoła: promocje bankowe – banki oferują pieniądze za otwieranie nowych kont, dorabianie przez Internet – przepisywanie tekstów, copywriting, robótki ręczne, handmade, pomoc w sprzątaniu, korepetycje, obniżanie opłat abonamentowych – poszukaj tańszego operatora, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy na Allegro.

Gdy połączysz kilka tych opcji na raz, nagle okaże się, że wyjazd Last Minute może być w zasięgu Twojej ręki i zamiast zabrać rodzinę na tydzień nad polskie morze, ty zabierzesz ich na dwa tygodnie do cudownej Majorki 😉

sailing-boat-1189837_1920

Tanie wycieczki “dobrze zaplanowane mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!” Za niewielkie pieniądze nie tylko zwiedzimy Polskę, ale i całą Europę, jak nie świat. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach.

Zanim wykupisz wycieczkę dla siebie i swojej rodziny przeszukaj Internet oraz przepytaj pracownika biura podróży osobiście lub telefonicznie o podstawowe informacje, jakimi są:

 1. Sytuacja polityczna w danym kraju

Telewizja oraz portale informacyjne co i rusz zalewają nas nowymi wiadomościami o sytuacji politycznej danych krajów. Przed wyjazdem warto zajrzeć na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych i poczytać o zagrożeniach.

 1. Fałszywe biura podróży

Przed wyjazdem sprawdź, czy firma, w której masz zamiar wykupić wycieczkę figuruje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.

Przy okazji zajrzyj na stronę internetową biura podróży Juwentur Poznań. Poszukaj ofert wyjazdów Last Minute, do wyboru masz również wycieczki rodzinne, obozy zagraniczne, wycieczki objazdowe oraz wiele innych ciekawych opcji spędzenia wakacji bądź urlopu.

 1. Zapytaj dokładnie o dodatkowe opłaty

Hotel i przelot opłacony? Zapytaj o opłaty dodatkowe, takie jak opłaty lotniskowe, sprawdź co dokładnie w danym hotelu oznacza: „All Inclusive, aby nie okazało się po przylocie, że za śniadanie lub kawę trzeba zapłacić.

 1. Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Gdy wyjeżdżasz z dziećmi musisz zapewnić im rozrywkę. Przeszukaj Internet, dowiedz się, jakie atrakcje mogą czekać na miejscu. Być może w okolicy są ciekawe zabytki lub parki zabaw właśnie dla nich?

 1. Przeczytaj opinie o hotelu

Co serwis “to inne gwiazdki” Na jednym portalu hotel może mieć ich 5 i 100% zadowolonych klientów i ich opinii, na drugim portalu gwiazdek jest jedynie trzy.

split-1272629_1920

 1. Pokój w hotelu i rzeczywista odległość od morza

Zapytaj, gdzie konkretnie będziesz mieszkać, jaki jest standard pokoju i czy do morza prowadzi leśna droga czy ruchliwa ulica?

 1. Ubezpieczenie

Bardzo ważne na wyjazdach zagranicznych jest ubezpieczenie. To, co w naszym kraju jest darmowe, w innym może okazać się płatne. Nie raz dopłacimy kilka euro, a nie raz… kilkaset. Przezorny zawsze ubezpieczony! Warto mieć przy sobie również ubezpieczenie dodatkowe na tzw. „w razie W”

Oszczędność to mądre wydawanie pieniędzy. Cały rok pracujemy, aby na tydzień dwa móc gdzieś wyjechać i godziwie odpocząć. Wrócić z naładowanymi bateriami. Bez dodatkowych kosztów, bez debetu na koncie i bez kredytu na kolejny rok. Ja na kolejne wakacje zaczynam oszczędzać już od września. Być może będzie to Last Minute? 😉