Mamy lato, do końca wakacji pozostały dwa tygodnie, lecz do zimy jeszcze daleko. Pogoda ładna, warzywa i owoce są w sezonie tańsze. Wieczory są ciepłe i dłuższe, niż jesienią aby wyjść pobiegać lub iść na spacer ze słynnymi kijkami.

Oto kilka tanich sposobów, które testowałam w walce o utratę zbędnych kilogramów:

ODCHUDZANIE NIE MUSI BYĆ DROGIE!

Pamiętam jak jeszcze na studiach zabrałam się za odchudzanie, ograniczyłam skutecznie węglowodany : ziemniaki, chleb, makarony , dołożyłam siłownię (miałam fakultet do zaliczenia- to motywowało) i schudłam 7 kg w dwa miesiące! Dziś tak sobie nie wyobrażam ze względu na to, iż mam rodzinę i razem się stołujemy. Nie chciałabym również z dnia na dzień zmieniać naszego sposobu żywienia. Dziś też wiem, że odstawienie drastyczne węglowodanów nie jest dobrym pomysłem, a na chudnięcie z Hashimoto również musiałabym znaleźć dobrą drogę.

ODSTAW MAJONEZ I WSZELKIE TŁUSTE PRODUKTY

Na majonez warto dać sobie szlaban, trochę gorzej z grillowymi potrawami i lodami czyhającymi z każdej kawiarenki w centrum miasta. Śmietanę można zamienić na jogurt grecki! Zdrowiej i taniej wychodzi cenowo.

NIE JEDZ PO NOCACH!

Chciałoby się napisać: nie żryj! Uwielbiam to wieczorne podjadanie, kiedy dzieci w końcu usną- taka swoista nagroda, ale ileż można? Najlepszy sposób to iść wcześniej spać lub jeść wspólnie kolację z całą rodziną, niż później każdy osobno.

POZNAJ CHODAKOWSKĄ I MEL B NA YOUTUBE!

how-to-get-mel-b-abs.WidePlayer

Włącz Skalpel Chodakowskiej lub wyzwanie 30-dniowe Mel B i po prostu ćwicz. Ćwicz rano, jak nie możesz rano- ćwicz wieczorem! Zauważcie, że te treningi nic nie kosztują! Za internet i tak się płaci. Osobiście wolę Mel B. Ćwiczenia Ewy były dla mnie zbyt ciężkie, większości nie dawałam rady zrobić i to jest bardzo niemotywujące. Na dodatek raz nadwyrężyłam sobie mięsień i co chwila jakieś kości mi „zachrobotały”. Ćwiczenia Mel B. są bardziej żywe, są przede wszystkim łatwiejsze i ćwiczone jest to, na czym najbardziej mi zależy- brzuch! Na początku zipałam, jak robiłam słynną 60- sekundową deskę. Później nie było to dla mnie żadnym problemem.

NIE CHCESZ ĆWICZYĆ? TO BIEGAJ!

Niektórych ludzi nudzą ćwiczenia, nudzą te same powielane pozycje. Lepiej czują się na świeżym powietrzu, ze słuchawkami w uszach. Włączą sobie Endomondo i motywacja sama się rodzi. Można spróbować też tego sposobu. Inwestycją są tu jedynie dobre buty do biegania,

WYPRÓBUJ DIETY DOSTĘPNE ZA FREE!

Raz na jakiś czas Ewa Chodakowska wrzuca na swój profil facebooka przepisy na dietetyczne dania oraz listę zakupów. Lista zakupów jest tak skonstruowana, aby nic z niej się nie zmarnowało. Polub profil Ewy i zobacz fantastyczne przemiany dziewczyn, które potrafiły zgubić naprawdę dużą masę ciała i mają teraz świetne sylwetki! Dały radę pracując i mając małe dzieci. Ty też dasz radę! Zacznij działać już dziś i nie dokładaj na jutro!

Darmowe siłownie w parkach lub na placach zabaw!

Jak grzyby po deszczu wyrastają popularne siłownie w parkach lub na placach zabaw. Mnie zazwyczaj brakuje w nich rowerków. Zwykłych rowerków z pedałami, aby można było jeździć i spalać kalorie na świeżym powietrzu nie przemieszczając się zbytnio. Większość zestawów jest do ćwiczenia brzucha i nóg (wioślarz, orbiterek, twister)

Świeże warzywa i owoce

Lato ma to do siebie, że pojawiają się w marketach i na straganach świeże sezonowe owoce i warzywa. Fakt, są one droższe, niż jeszcze 2/3 lata temu. Jednak ceny i tak zbytnio różnią się choćby od tych zimowych! Letnia sałatka ze świeżej sałaty, pomidora, ogórka, papryki jest o wiele zdrowsza i tańsza, niż w okresie poza sezonem.