Dwa lata temu wpadłam na pomysł, aby zarabiać na promocjach kont bankowych. Na początku ciężko mi było przestawić się na myślenie, że to banki mnie mają płacić. W ogóle jak to jest możliwe- zarabianie na kontach bankowych? Jak to działa?

W ostatnim wpisie podsumowującym budżet domowy napisałam wam, że wracam do zarabiania na promocjach bankowych. Właśnie w październiku założyłam dwa konta bankowe, z których do końca marca 2019 roku zarobię razem 450 zł. A w międzyczasie wezmę udział w kolejnych promocjach, które banki proponują.

W 2016 roku zarobiłam na promocjach kont bankowych 1200 zł– 2 lata temu była to równowartość najniższej krajowej. Dzisiejszym wpisem chcę ci udowodnić, że ty również możesz zarabiać dodatkowe pieniądze wykonując jedynie kilka czynności miesięcznie- płacąc kartą, którą i tak codziennie płacisz robiąc zakupy lub logując się do aplikacji mobilnej.

Na zarabianie poprzez promocje bankowe poświęcasz jedynie swój prywatny czas- ale zyskujesz gotówkę- zupełnie za darmo! Moja pierwsza promocja bankowa wyglądała w następujący sposób.

  • musiałam przejść na dedykowaną stronę promocyjną banku;
  • wypełnić formularz danymi osobowymi oraz wyrazić niezbędne zgody na przetwarzanie tych danych
  • wybrać kartę płatniczą do rachunku bankowego. W niektórych promocjach nie trzeba mieć karty debetowej, wystarczy założyć samo konto
  • następnie bank wysłał do mnie kuriera z umową bankową. Kurierowi musiałam jedynie okazać dowód osobisty w celu sprawdzenia, czy dane w umowie zgadzają się z tymi w dowodzie osobistym;
  • kolejno otworzyłam przesyłkę, zalogowałam się na swoje nowe konto bankowe;
  • wypełniłam warunki promocji- wykonałam jeden przelew- zapłaciłam rachunek za energię, zapłaciłam jeden raz kartą- za zakupy i po miesiącu otrzymałam 150 zł od banku na to konto!

Miałam również taki przypadek, że dzięki promocji bankowej dostałam voucher na 150 zł na zakupy w drogerii. Tym samym kupiłam prezenty świąteczne dla rodziny w zasadzie za darmo! Banki rozdają często bony na 100 zł do Biedronki lub na zakupy do H&M jedynie za otwarcie konta!

Od 2016 roku jestem posiadaczką 6 kont bankowych. Dzięki promocjom bankowym mam od dwóch lat zupełnie darmowe konto Millenium, na które wpływa moje wynagrodzenie. Jedynym kryterium „darmowości” konta jest wpływ 1000 zł oraz jedna płatność kartą w miesiącu. Jest to moje ulubione konto główne. To konto w niedługim czasie poleciłam mężowi i zgarnęłam za to 100 zł.  W zasadzie nie wiem, dlaczego po roku porzuciłam to „dochodowe zajęcie”. Myślę, że miała na to wpływ cała nasza przeprowadzka oraz związana z tym reorganizacja życia rodzinnego. Teraz kiedy w zasadzie odzyskaliśmy równowagę i stabilizację życiową postanowiłam do promocji bankowych wrócić. W sumie dlaczego nie?

Pod koniec 2016 roku po upływie promocji bankowej w banku BGŻ PARIBAS zamknęłam konto osobiste. Otrzymałam swoje zarobione 250 zł, ale po miesiącu bank zaczął naliczać dziwne opłaty. Zamknęłam konto oraz zapisałam w kalendarzu datę rozwiązania umowy. Okazuje się, że po upływie 2 lat ( okres karencji minął) mogę znów zostać nowym klientem tego banku! 🙂 Czyli znów podpisuję umowę, spełniam warunki promocji, jak konto w którymś momencie zaczyna być płatne, to je po prostu zamykam.

Po dwóch latach okazuje się, że np konta w banku BZ WBK (dzisiejszy Santander) oraz konto Inteligo (PKO BP) są do tej pory bezwarunkowo darmowe! Na wszelki wypadek pomimo tego, że nie brałam udziału w promocjach bankowych, na konta raz na pół roku się logowałam. Od banku BZ WBK otrzymywałam 50 zł miesięcznie przez pół roku (razem 300 zł ) tylko za to, że na to konto wpływało 500 plus. Żadnych innych warunków promocji nie musiałam spełniać. Na koncie tym samym miałam co miesiąc 50 zł więcej! A dzięki koncie Inteligo otrzymałam 100 zł za samo jego założenie 🙂

Trzeba jednak uważać, aby się w promocjach bankowych nie zatracić. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeżeli wiesz, że konto w City Banku musi mieć 30 tysięcy obrotu miesięcznie na rachunku, aby spełnić warunki promocji- to po prostu go nie otwierasz, gdy nie masz tyle pieniędzy do dyspozycji. Jeżeli wiesz, że do spełniania warunku promocji bankowej w banku X powinieneś/as zrobić jedną płatność kartą na 300 zł – musisz wiedzieć, że będziesz miał w danym miesiącu taką sumę do dyspozycji. Po drugie zrób dobry plan, co kupisz za 300 zł. Powiedzmy, że zrobisz zakupy 2-tygodniowe dla swojej rodziny. Ewentualnie kupisz buty lub spodnie- bo i tak to miałaś zrobić.

Ja na dzień dzisiejszy otwieram tylko takie konta, które w dłuższej perspektywie są darmowe. W których mam do wykonania maksymalnie kilka płatności kartą w miesiącu, bo powiedzmy:

  • w banku A muszę wykonać 1 płatność kartą
  • w banku B muszę wykonać 3 płatności kartą
  • w banku C muszę wykonać 5 płatności kartą
  • w banku D muszę zapłacić 300 zł jednorazowo

Z tej wyliczanki widzę, że bank D moje płatności może zablokować, bo wydam 300 zł z konta u niego, ale będę potrzebować więcej pieniędzy, aby spełnić warunki promocji banków A, B i C- razem kolejne 8 płatności kartą. Wtedy z promocji banku D nie korzystam. Czekam na ich lepszą ofertę. Szukam takich ofert promocji bankowych, które są bardzo proste do wykonania. Chcę, aby były proste, czytelne i łatwe do spełnienia.

Podam ci teraz przykłady takich prostych promocji bankowych:

(Jeśli klikniesz na obrazek, link przeniesie cię do dedykowanej promocji, w której możesz również ty wziąć udział i cieszyć się z dodatkowej gotówki!)

BANK MILLENIUM

Promocja bankowa mojego ulubionego banku- otwórz konto i zgarnij 200 zł. Nic dodać, nic ująć. Jak tylko założysz darmowe konto, bank przeleje ci na to konto 200 zł w gotówce. Wykorzystasz je jak chcesz. Możesz je przelać na dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe- na 2,7% przez 3 miesiące! Musisz pamiętać jedynie o zapewnieniu 1000 zł miesięcznie wpływów na ten rachunek- możesz zrobić przelew 1000 zł ze swojego konta z innego banku i wykonaj jedną płatność kartą. Nie dość, że zyskujesz 200 zł, masz darmowe konto bankowe, do tego fajnie oprocentowane konto oszczędnościowe, to również masz przez rok darmowy pakiet assistance! Możesz też założyć lokatę mobilną! Banki lubią wynagradzać swoich nowych klientów 🙂

ING BANK

W tej promocji bankowej możesz zdecydować się na dwie opcje premii: 180 zł (konto Freemium) lub 300 zł (konto Premium). W zależności, jaką kwotę miesięcznie jesteś w stanie wydać kartą. Jeżeli założysz konto Freemium i wydasz miesięcznie 200 zł kartą, otrzymasz zwrot w wysokości 15 zł i tak przez cały rok- razem 180 zł! Konto masz bezwarunkowo darmowe wypełniając warunki promocji. Ale jeżeli otworzysz konto Premium i co miesiąc wykonasz transakcje kartą na sumę 500 zł- będzie do ciebie wracać 25 zł miesięcznie- czyli razem 300 zł przez cały rok! Tutaj również konto jest bezwarunkowe darmowe, jeżeli spełnisz warunki promocji. Myślę, że jest to propozycja warta rozważenia. Dodatkowo masz do dyspozycji świetne konto oszczędnościowe 3,0% dla nowych środków.

Uwaga! świetne korzyści  dla klientów T-mobile! Jeżeli masz ofertę na kartę, Heyah, MIX lub Heyah MIX, doładowując je co miesiąc z konta Freemium lub Premium, dostaniesz 20% bonus wartości doładowania!

mBANK

Jest to promocja bankowa, w której udział wziął mój mąż, ponieważ ja już konto w mBanku posiadam. W promocji mBanku można zgarnąć 150 zł realnej gotówki, tyle że w ratach (30 zł premii na konto bankowe co miesiąc). Co należy zrobić, aby otrzymać swoje 150 zł w ciągu 5 miesięcy? Trzeba wykonać co najmniej 15 płatności kartą w miesiącu oraz zapewnić wpływ 1000 zł na konto. Prawda, że proste? Po spełnieniu tych warunków premia 30 zł wpadnie wam na konto w przyszłym miesiącu. Karta debetowa jest darmowa po wykonaniu 5 płatności kartą, ale do premii bankowej my ten warunek przecież spełnimy. Muszę wam powiedzieć, że bardzo mi się podoba funkcjonalność konta internetowego w mBanku. Mamy tak podział wydatków na żywność, ubrania, kosmetyki. Opcja budżetu domowego sama dzieli nam wydatki na podstawie naszych płatności kartą w punktach usługowych! Dodatkowo na koncie mBanku będziecie mieli dostępną lokatę na start oprocentowaną na 3,5% dla nowych środków do 3 miesięcy!

 

Mam nadzieję, że do końca listopada 2019 roku uda mi się mój rekord zarabiania na promocjach kont bankowych pobić i spokojnie przelać nową najniższą krajową na konto oszczędnościowe. Zupełnie za darmo 🙂

A ty? Spróbujesz swoich sił w promocjach bankowych?